Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież

Młyńska 3, 64-800 Chodzież

 

Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych

Zarządzenie Nr 15/2016

Dyrektora Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej Chodzież

z dnia 15 września 2016 r.

 

w sprawie regulaminu Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych przez osoby, które opuściły lokal w zasobach zarządzanych przez Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież

 

na podstawie art.  68 ust. 2 pkt 4  pkt 6  w związku z art. 69  ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. 2013 poz. 885 z późn.zm),  § 5 ust. 4 statutu Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej Chodzież nadanego uchwałą Nr XLV/386/2014 Rady Miejskiej w Chodzieży z dnia 27 marca 2014 r. ustalam, co następuje:

§ 1

Z dniem 15 września  2016 r. wprowadzam Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych przez osoby, które opuściły lokal w zasobach zarządzanych przez Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież w brzmieniu określonym w załączniku nr 1 do niniejszego zarządzenia.

§ 2

Wykonanie zarządzenia powierzam Głównemu księgowemu Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej Chodzież oraz pracownikom zatrudnionym na stanowiskach ds. gospodarowania zasobem.

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 15/2016 Dyrektora Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej Chodzież z dnia 15 września 2016 r.

 

Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych przez osoby, które opuściły lokal w zasobach zarządzanych przez Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież

§ 1

Regulamin określa zasady składowania rzeczy pozostawionych przez osoby, które opuściły lokal w zasobach zarządzanych przez Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież  (zwany dalej MZGM) oraz sposób ich likwidacji po upływie czasu, na który zostały pozostawione.

§ 2

  1. W przypadku opróżnienia lokalu przez Komornika Sądowego i pozostania po dłużniku ruchomości, które Komornik przekaże protokolarnie MZGM, możliwe jest zawarcie z dłużnikiem umowy o dozór, której wzór stanowi Załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu.
  2. W przypadku dobrowolnego opuszczenia lokalu mieszkalnego przez dłużnika do lokalu wskazanego przez MZGM dłużnik może pozostawić czasowo swoje rzeczy stanowiące wyposażenie lokalu w zasobach MZGM na podstawie umowy przechowania, której wzór stanowi Załącznik Nr 2 do niniejszego Regulaminu.

§ 3

  1. Rzeczy pozostawione przez dłużnika w zasobach MZGM w wyniku czynności opróżnienia lokalu mieszkalnego w przypadku gdy nie zostanie zawarta umowa, o której mowa w §2 ust.1 Regulaminu będą traktowane przez MZGM jako rzeczy porzucone z zamiarem wyzbycia się ich o czym należy pouczyć dłużnika.
  2. W przypadku pozostawienia rzeczy przez dłużnika w sposób, o którym mowa w ust. 1 pracownicy MZGM sporządzają spis pozostawionych rzeczy.
  3. Termin odbioru rzeczy pozostawionych w sposób, o którym mowa w ust. 1 wynosi
    30 dni od dnia przeprowadzenia czynności opróżnienia lokalu.
  4. Jeżeli jest to możliwe, w przypadku braku umowy, o której mowa w §2 ust. 1, należy uzyskać od dłużnika oświadczenie będące wyrazem woli porzucenia przez niego rzeczy w przypadku nie odebrania ich w terminie. Z chwilą upływu wyznaczonego terminu pozostawione rzeczy przez dłużnika stają się niczyje, a MZGM może nimi swobodnie dysponować. Wzór  oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego Regulaminu.
  5. Termin odbioru rzeczy pozostawionych w sposób, o których mowa w ust. 1 wynosi
    30 dni od dnia przeprowadzenia czynności opróżnienia lokalu.
  6. Po bezskutecznym upływie wskazanego w ust. 3 terminu MZGM wzywa dłużnika w sposób ostateczny do odbioru pozostawionych ruchomości, wyznaczając mu dodatkowo termin 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
  7. Za okres pozostawienia ruchomości dłużnika w pomieszczeniach zarządzanych przez MZGM dłużnik będzie zobowiązany do poniesienia opłat za ich przechowanie w wysokości przewidzianej w odpowiednim zarządzeniu Burmistrza Miasta Chodzieży.

§4

  1. W przypadku gdy opróżnienie lokalu odbywa się po osobie zmarłej, po której spadkobiercy nie są znani lub po osobie nieobecnej w lokalu w chwili opróżnienia z nieznanych MZGM przyczyn bądź z przyczyn od tej osoby niezależnych np. pobyt poza granicami państwa czy innych, zgromadzone w lokalu rzeczy stanowiące wyposażenie mieszkania MZGM zabezpiecza w swoich pomieszczeniach.
  2. Po ustanowieniu zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1 MZGM niezwłocznie zawiadamia o fakcie porzucenia rzeczy bez zamiaru wyzbycie się prawa własności właściwy  rejonowy organ administracji rządowej właściwy dla miasta Chodzieży i wnosi o wyznaczenie terminu odbioru rzeczy z zasobów MZGM.

§5

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie, a związanych z jego zakresem przedmiotowym podejmowania indywidualnych decyzji upoważniony jest Dyrektor MZGM.

 

Zał. Nr 1 do regulaminu

z dnia 15.09.2016

UMOWA O DOZÓR

 

Zawarta …………………… 201… r. pomiędzy Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miejskiej  Chodzież z siedzibą przy ul. Młyńska 3 w Chodzieży reprezentowanym  przez Dyrektora

zwanym dalej Dozorcą

a ……………..…………………………………………………………………………………………..…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

zwanym dalej Dłużnikiem

przy udziale Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chodzieży zwanym dalej Komornikiem.

 

  1. Dozorca działający w ramach i na podstawie art. 1046§9 i 10 kpc w związku z art. 856 i 857 kpc przyjmuje na przechowanie przedmioty wyposażenia mieszkania Dłużnika przekazane protokolarnie przez Komornika w ramach postępowania egzekucyjnego o opróżnienie lokalu mieszkalnego syg. Akt:……………………….. celem ich czasowego składania w zasobach budynkowych Dozorcy.
  2. Czas przechowania strony ustalają do dnia …………………………..
  3. 1) dozorca może żądać zwrotu wydatków związanych z przechowaniem oraz wynagrodzenia za dozór odpowiednio do poniesionych trudów.

2) sumę wydatków i wysokość wynagrodzenia ustala komornik, o czym zawiadamia strony postępowania egzekucyjnego i dozorcę.

4. Dłużnik oświadcza, że po upływie umownego terminu przechowania – jeżeli nie odbierze rzeczy, wyraża zgodę na ich likwidację (zniszczenie, wywóz na wysypisko śmieci) przez Dozorcę i nie będzie rościł z tego tytułu żadnych pretensji.

5. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego.

6. Zmiana niniejszej umowy wymaga formy pisemnej.

7. Umowę sporządzono w trzech egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

 

 

Dozorca:                                                                                             Dłużnik:

 

Komornik:

Zał. Nr 2 do regulaminu z dnia 15.09.2016

UMOWA PRZECHOWANIA

 

Zawarta ……………………20..…r. pomiędzy Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miejskiej Chodzież z siedzibą przy ul. Młyńska 3 w Chodzieży reprezentowaną przez Dyrektora

zwanym dalej Przechowawcą

a

………………………………….......………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Zwanym dalej Składającym.

  1. Przechowawca przyjmuje na przechowanie przedmioty wyposażenia lokalu wymienione w protokołu stanowiącym załącznik do niniejszej umowy, a pozostawione tymczasowo przez Składającego w związku z opuszczeniem lokalu mieszkalnego Nr …………… położonego w budynku przy ul …………………………………… w Chodzieży.
  2. Przedmioty będą składowanie w zasobach budynkowych Przechowawcy.
  3. Czas przechowywania strony ustalają do dnia …………………………….
  4. Przechowawca pobiera wynagrodzenie za przechowanie w wysokości ………………………..
  5. Składający rzeczy oświadcza, że po upływie umówionego terminu przechowania – jeżeli nie odbierze rzeczy, wyraża zgodę na ich likwidację  (zniszczenie, wywóz na wysypisko śmieci) przez Przechowawcę i nie będzie rościł z tego tytułu żadnych pretensji.
  6. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego.
  7. Zmiana niniejszej umowy wymaga formy pisemnej.
  8. Umowę sporządzono w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

 

 

Przechowawca:                                                                                                    Składający:

 

 

Zał. Nr 3 do regulaminu z dnia 15.09.2016r.

 

Chodzież, ………………

………………………..

………………………..

………………………..

(dane dłużnika)

 

Oświadczenie

 

Oświadczam, że po opróżnieniu lokalu ………………… przy ul. ………………………………. w Chodzieży pozostawiam na okres …………………… dni moje ruchomości w pomieszczeniach MZGM stanowiące:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Zobowiązuję się jednocześnie do poniesienia opłat za ich przechowywanie w wysokości ustalonej zgodnie z właściwym zarządzeniem Burmistrza Miasta Chodzieży.

Oświadczam również że w przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego okresu i nie odebranie  ruchomości należy traktować jako ich porzucenie z zamiarem wyzbycia się prawa własności do nich.

 

 

 

………………………………………………

Załączniki:

Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych

Utworzono dnia 18.11.2020, 11:30

Informacje

Liczba wyświetleń: 285
Utworzono dnia: 21.09.2020
Dokument wprowadził:
Dominika Maćkowiak
Dokument opublikował:
Dominika Maćkowiak
Dokument wytworzył:
Iwona Szmyt

Historia publikacji

  • 18.11.2020 12:00, Administrator
    Edycja dokumentu: Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych
  • 18.11.2020 11:45, Administrator
    Edycja dokumentu: Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych
  • 18.11.2020 11:43, Administrator
    Edycja dokumentu: Regulamin likwidacji rzeczy pozostawionych